Škola v Okrouhlici

Oficiální stránky Okrouhlické školy naleznete na http://zsokrouhlice.ic.cz/.

Základní škola

Ředitelka : Mgr. Milena Hodboďová
Okrouhlice 59
telefon : 569489118

Mateřská škola

Ředitelka : Miloslava Pospíchalová
Okrouhlice 203
telefon : 569432319

Školní jídelna

Odpovědná vedoucí : Jana Kroužková
Okrouhlice 185
telefon : 569489121

     Škola zde dlouho nebyla. Hrabě Straka ve své poslední vůli pamatoval na krásnohorskou školu, kam docházely děti z Okrouhlice, Babic a Vadína. Fundace obnášela 27 zlatých ročního platu pro učitele s podmínkou, že se děti budou denně za fundátora v kostele modlit. V roce 1880 obec okrouhlická a vadínská za přispění obcí Babice, Olešnice a Chlístov postavily novou školu. Prvním řídícím učitelem se stal Hanuš Zrzavý, otec malíře Jana Zrzavého.

Pohlednice z roku 1901 zachycující školu v Okrouhlici a Hanuše Zrzavého. (klikněte pro zvětšení)

     Dnes je na škole zřízen 1. stupeň základní školy. Během 90. let byla kompletně rekonstruována, udělána nová střecha a plynofikována. U příležitosti 100. výročí narození Jana Zrzavého byla odhalena malířova pamětní deska s bustou.

     Od 1.ledna tohoto roku získala základní škola právní subjektivitu. Tento subjekt zahrnuje jak základní školu tak mateřskou školku a školní jídelnu. Ředitelkou je Mgr. Milena Hodboďová.

     Škola je vybavena moderní výpočetní technikou a připojením k Internetu. Žáci mohou tento školní rok navštěvovat mnoho zájmových kroužků. Nedávno bylo rozhodnuto, že se započne stavět nová škola.

Drakyjáda
     Jednou z mnoha akcí, které škola pořádá, je i Drakyjáda. Konala se na místním fotbalovém hřišti za pomoci některých rodičů. Na programu bylo především pouštění draků spojené se soutěží o nejlepšího draka. Tomu předcházela ukázka práce profesionálních hasičů z Havlíčkova Brodu. Na závěr se pak opékali buřty. Vyhráli všichni, co přišli, protože se dobře bavili.
Klikněte pro zvětšení... Klikněte pro zvětšení... Klikněte pro zvětšení... Klikněte pro zvětšení... Klikněte pro zvětšení...